Аналитика и исследования коммерческой и жилой недвижимости Украины


Главная О компании Услуги компании Наши клиенты Реклама Контакты


Навчальні географічні карти: фізичні та економічні карти України та світу

2020-10-28 14:13:19

Обираємо географічні карти: правила оснащення шкільного кабінету

Кабінет географії неможливо уявити без великої настінної карти: таким було його оснащення ще за радянських часів, незмінним залишилось і в новій українській школі. Адже вивчення географії без карт, що наочно підкріплюють кожну тему, — нонсенс. І попри те, що в шкільних кабінетах усе частіше зустрічається сучасне цифрове обладнання, а розглянути, наприклад, фізичну карту Африки можна і з ефектом присутності, за допомогою 3Dехнологій, — класичні паперові карти на планках залишаються необхідним для повноцінного навчання обладнанням. Адже лише за умови комбінування інноваційних і традиційних засобів навчання можна досягти максимального результату.

Навіщо потрібно вивчати географічні карти

Це питання іноді цікавить учнів, особливо старшокласників, усе дозвілля яких побудоване навколо сучасних гаджетів. Діти дійсно не розуміють: навіщо вивчати столиці країн на паперовій карті, якщо за хвилину можна знайти всю необхідну інформацію на екрані смартфона.

Завдання вчителя у такому випадку пояснити учням, що вміння читати географічну карту світу відкриває перед людиною небачені можливості. Це якраз те практичне вміння, яке ще не раз знадобиться протягом життя, незалежно від того, яку кар’єру для себе обере школяр.

Адже здатність розуміти різні карти дає змогу краще зрозуміти не лише особливості фізичної чи економічної географії. Це допоможе учню сформувати комплексне розуміння історії, господарської діяльності, політичного устрою, культурних особливостей різних країн. І, звісно ж, навчить навіть зорієнтуватися на місцевості там, де відсутній мобільний зв’язок і можливість Wi-Fi підключення (а таких місць на планеті ще чимало).

Які карти потрібні в кабінет географії

План вивчення географії в школі передбачає розуміння природи Землі, знайомство з географічними особливостями різних регіонів і світовим устроєм. Тому для демонстрації класу вчителю знадобляться не лише карти материків та океанів, а й карта зоряного неба та різні види фізичних, політичних, економічних і кліматичних карт, які можна придбати в спеціалізованого постачальника товарів для школи.

Карти в кабінет географії: стандарти МОН

З повним переліком обладнання, якого потребує кабінет географії, можна ознайомитись у наказі МОН №574 «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій». Там вказано досить багато різних видів карт, які знадобляться вчителю для правильної подачі тем згідно з затвердженою програмою. Наприклад, для вивчення країн Америки знадобляться:

·        Південна Америка: фізична карта.

·        Південна Америка: політична карта.

·        Північна Америка фізична карта.

·        Північна Америка політична карта.

Також, окрім політичної та фізичної карти Південної Америки та її північної сусідки, необхідно подбати про наявність економічної карти Південної Америки та окремо — Північної Америки. Вони детальніші та допомагають порівняти та краще зрозуміти відмінності цих двох материків.

Так само, для вивчення Африки фізичної карти в шкільному атласі буде недостатньо. Потрібно придбати такі карти (бажано — на планках, для зручності):

·        фізична карта Африки;

·        кліматична карта Африки;

·        політична карта Африки (фізична не дозволяє чітко визначити кордони між різними африканськими державами).

Так само детально розглядається і Євразія, і Австралія й Океанія — їх вивчення потребує аналогічних тематичних карт.

Що стосується України, то її учні вивчають окремо від інших країн. Тому для зручності карти для вивчення місцеположення, особливостей і господарської діяльності України виділяють у окрему категорію:

1.      фізична карта України;

2.      економічна карта України;

3.      екологічна карта України;

4.      кліматична карта України;

5.      адміністративний поділ й історико-етнографічні землі;

6.      природно-заповідний фонд;

7.      карта ґрунтів;

8.      тектонічна будова та корисні копалини;

9.      господарство України;

10.   топографічна карта тощо.

На жаль, не кожен кабінет географії обладнаний повним набором карт для досконального вивчення кожної окремої теми. Вся справа в обмеженому бюджеті на переоснащення, який наразі в основному витрачається на початкові класи, одномісні меблі за новими стандартами та шкільні STEM-лабораторії. Тому до кабінетів географії іноді просто не доходить черга при розподілі коштів. У розпорядженні вчителя залишається лише стара політична чи економічна карта та фізична карта світу й України. Для вивчення окремо материків або їх частин використовуються плакати, атласи чи навіть ілюстрації в підручниках. Розширені комплекти карт завжди купують для оснащення кабінетів у спеціалізованих школах, ліцеях і гімназіях. Проте, для кращого сприйняття нових тем та детальнішого сприйняття карт кожному закладу освіти рекомендовано мати всі карти з переліку вище.

Дитяча фізична карта світу: особливості


Якщо старші учні ґрунтовно досліджують кліматичні, демографічні та економічні особливості різних куточків планети, то молодші школярики лише відкривають для себе величезний світ географії, знайомлячись із назвами материків та океанів, і сміючись від того, що контури Італії нагадують чобіток. Тому географічні карти, які використовуються для навчання дошкільнят і учнів молодших класів, мають певні відмінності у порівнянні з іншими шкільними настінними картами (як карт земної поверхні, так і карти зоряного неба).

У зв’язку з особливостями сприйняття інформації дітьми такого віку, демонстраційні засоби на уроках дослідження навколишнього світу виглядають дещо інакше, ніж у кабінетах географії середньої та старшої школи. Дитячі карти можна одразу відрізнити за такими характеристиками:

·        Яскравіші, часто не природних кольорів — для більшої контрастності.

·        Більші за розміром, але з дещо нижчою точністю чи прискіпливістю до деталей.

·        З детальними підписами (великими читабельними літерами).

·        Присвячені дослідженню простіших тем (вивчають рослинний і тваринний світ, рельєф, клімат, материки та країни, моря й океани, рухома карта зоряного неба тощо).

·        Можуть мати ігровий елемент (наприклад, зображення тварин і рослин, типових для певних територій) чи бути інтерактивними (з озвучкою різними мовами при натисканні).

Детальніше ознайомитися з різними видами дитячих карт для опанування природничої освітньої галузі можна за посиланням — у відповідному розділі інтернет-магазину B-Pro, одного з топових українських постачальників товарів для школи. Також можете звернутися за телефоном (044) 353-33-77, якщо потрібна консультація щодо підбору навчальних карт для вашого шкільного кабінету: кваліфіковані працівники компанії завжди прийдуть вам на допомогу й підкажуть, як краще обставити кабінет згідно з актуальними вимогами МОН.

 


Поиск

Подписка

Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья
Готовые исследования, обзоры
Новости, статьи и аналитика
RSS-лента (новости, статьи и аналитика)
RSS-лента (Базы компаний, ТЦ, БЦ, жилья)
RSS-лента (Готовые исследования, обзоры)